Sherlock Holmes

Film hakkında çok şey duymuştum gitmeden, böyle olunca çok beklentiyle gidiyorum, söylenen sahneleri bekliyor, filmin tamamına konsantre olamıyorum çoğu zaman. Hele “aaa süper film” denip vasat bir film izlediysem iki katı bozuluyor moralim.
Ama bu film, hakkında söylenen tüm iyi şeyleri haketmiş, hatta az bile söylenmiş. Son zamanlarda izlediğim, “ahh bitmese be” dediğim nadir filmlerdendi. Oyuncular, renkler, sahneler. Hem komik, hem aksiyon dolu, hem şaşkına çeviriyor böyle aniden. Hele boks ve patlama sahnesi. Haksızlık etmeyeyim daha çok sahnesi vardı takdire şayan. Her karesinde zeka pırıltıları vardı resmen. Çok iyi kurgulanmış, en ufak bir detay atlanmamış, çok kafa karıştırıcı olmasına rağmen hikaye çok rahat izleniyor. Bir tek şu sudan çıkınca nasıl kuruyor üstleri başları hemen onu anlayabilmiş değilim. Sadece bu filmde değil çoğu filmde böyle oluyor. Ya vakit aralığı olsun ya da suya girmesin dedirtiyor ama oluyor işte.
Bir de o kırmızı kolyeyi çözemedim hala, ikinci seyredişimde onu da anlarım diye umuyorum. Ve evet, kesinlikle bir kaç kez izlenmeli. Daha kaçırdığım kaç detay var kimbilir?
Bir de sonlara doğru keşke seri olsa diye geçirmiştim içimden, keşke kendim için daha faydalı birşey isteseymişim.

Özetle Guy Ritchie harika bir iş çıkartmış. Jude Law da iyidir elbette ama benim gözüm Robert Downey Jr. dan başkasını görmediği için bişi diyemiycem. Müsadenizle patlak gözlerine kurban demek istiyorum kendisine, en içteninden.
Gitmezseniz çok şey kaçırısınız benden söylemesi!

Fotoğraflar – Imdb

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Gez - Toz kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sherlock Holmes için 4 cevap

  1. hersheyler der ki:

    yaa bende gitmek istiyorum:(( daha göremedim roberd downey jr candır yaw süper şeker ve şaşkın :)
    Guy Ritchie’de benim gözümde harika bir yönetmen ben filmlerini çok seviyorum pek dolu dolu bol detaylı oluyor

  2. billur der ki:

    şimdi döndüm filmden, bayıldım! bu 2 adama bayılmamak elde degıl zaten, cok dogru bir secım olmus. devamını heyecanla beklıyorumm!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir