Yaz deyince…

Bir hafta öncesine kadar “heyyo kar geliyoo, ohh oh yağsada izlesek, elimizde sahlep pencere önüne çöksek, olmadı kaysak, eğlensek” diyen biz, bir anda tüm bu söylediklerimizi unuttuk.
Şimdi herkesin ağzında türlü türlü şikayetler, lanetler. Tamam belki bi nebze haklılar, sonuçta trafik içinden çıkılamayacak bir hale dönüşüyor, gitmek isteyip gidemediğimiz yerler oluyor, fırsatlar kaçırıyoruz falan. Ama İstanbulda kaç gün kar yağıyor artık Allah aşkına? Eskiden olsa, bi iki kere şahit olmuşluğum var haftalarca kar olurdu her yer. Şimdi ise 2 gün yağıyor, hadi 3 gün de çilesini çekiyoruz oldu bitti maşallah. Buna bile katlanamıyoruz artık. Herşey o kadar kolay ki hayatımızda, alıştık tabii zora gelemiyoruz.
Bana gelince, ben kışı seviyorum da engellenmeyi sevmiyorum. Yani dışarı çıkmak istediğimde çıkabilmeliyim, parka gitmek istediğimizde soğuk bizi engellememeli, her daim bahar olsun bana hiç şikayet etmem valla. Soğuklar sonbahar gibi, yazlar da ılık ilkbahar gibi geçsin hiç sesim çıkmaz yeminle. Varmı bu iklimde seyreden bildiğiniz bi yer? Amaaan, diyorum ya kış dediğin ne kadar ki zaten, 2 ay topu topu, az daha sabır, sakın etmeyin şikayet. Allahın gücüne gider “Buz Devri”ni verir başımıza görürsünüz ,azıcık edepli olun şişşş.

Ama hayal kurmak serbest tabii… Mesela yaz deyince aklınıza ilk ne geliyor?
Benim ilk sırtıma vuran sıcak, önümde çarşaf gibi duran bir deniz, mis gibi güneşli bir hava, üzerimde tiril tiril kıyafetler, ha deyince çantayı alıp kendimizi sokağa atmak geliyor.
Bi kot, bi tişörtle çıkabilmek, ayağına bidi bidi babetlerini giyebilmek, çocuk her azdığında kendinizi parka atabilmek ne lüksmüş yarebbim. İsyan yok, isyan yok! mazallah.
Offf ona buna çemkirmek isterken kendim şaha kalktım ama az kaldı, az kaldıı.
Bugün itibariyle yaza 92 gün kaldı, peaah nedir ki canım :/

Neyse izleyin de içiniz ısınsın ;)

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Alışveriş-Stil kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yaz deyince… için 1 cevap

  1. ceyda der ki:

    hııh öle ekrana baklım biz
    ya masallar dünyası, tat,l hayelleri bittim ben :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir