Nereden başlasam….

Aslında önce cumartesi postunu paylaşmalıydım sizinle… Yıllardır görüşmediğim bi arkadaşımla buluşup dedikodu+tiyatro+gece yarısı kahve üçlemesi yaptık. Ama “o” fotoları henüz yollamadığı için önceliği bu post aldı. Fotosuz post yayınlamayı sevmiyorum, evet!

Pazar günü geceden kalma olduğum için daha bıraksalardı uyurdum… ama “hava çok güzeeel, biz sabahın köründen beri dışarıdayız, hatta sandviçlerimizi yaptık, çayımızı da termosa koyduk, attık kendimizi sahile” dedi telefonun ucundaki ses! Hemde ballandıra, ballandıra. 30 dk içine hem çocuk kahvaltısı, çanta hazırlaması, giyinilmesi, kuşanılması nasıl sığdı bilemiyorum, nasıl gaza geldiysek artık. Fazla alışılmasın bi kereye mahsustu muhtemelen bu performans.
1 saat olmadı kendimizi onların yanında bulduk. Önce bi sahil havası alındı, sonra yapılması gereken işlerin altından kalkıldı. Başka zaman olsa cayardık belki saat geç diye ama… bu sefer saat 4 ten sonra kendimizi ömerli yollarına vurduk. Tam yeri kestiremem ama çok uzak sayılmaz, şile yolunda hem paintball, hem de atv hizmeti veren bi piknik alanı bulduk. Bizim gözümüz yemeklerde olduğu için ve bittabii 3 çocukla olduğumuzdan da olabilir, oturup mangal yapmayı tercih ettik.
Geç gittiğimizden etlerin sonuna yetişmenin verdiği gururla, babamdan miras kalan mangalcı başı tacını abime devrederek kah fotoğraf çektik, kah sallandık, kah çocuklarla cebelleştik. Son foto Can’ın “eve dönüyoruz artık” cümlesine verdiği tepki… nasıl beceriyolar bunu bilmiyorum ama o top böceği miydi neydi, onun gibi ele kola gelmiyolar, tutamıyorum, kaldıramıyorum, kendilerini direk yere bırakıyorlar.
Baharın geldiğini resmen ilan ediyorum, piknik sezonu bizim için açılmıştır.
Kenelerin soyuna kıran girsin, bu sene de pörtlemezler umarım!

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Alışveriş-Stil kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Nereden başlasam…. için 4 cevap

 1. sedef der ki:

  Hımm!! nom nom!! tamda karnımın acıktığı bir zamanda gördüm ya bu postu off off!! diyorumm.NE olurdu bugün pazar olsaydıine olurdu bugün hava güneşli olsaydı,Ne olurdu piknik yapsaydık???

  Ohh!! çok iyi yapmışsınız bayıldım gülücüklerinize;))

 2. haydins der ki:

  Bu Pazar piknik sezonunu açan çoğunluk arasındaydık bizde :)

 3. Aslı der ki:

  Gözlük çocuklarda çok sevimli duruyor yaa! Ben bu sevimlileri sınıfımda görsem kesin yanaklarını sıktıra sıktıra bezdirirdim:)) Keneler de uzak durur inşallah bu yaz hepimizden… Doya doya yeşilliklere yayılırız biz de böylece…

 4. özlem der ki:

  @sedef; bol bol vaktimiz var inşallah, yaparız daha ;)
  @haydins; en güzeli, ohh :)
  @aslı; inşallah, geçen sene bi kere piknik yapamadık bu yüzden.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir