Sıradışı bi gün!Bol fotolu bi post oldu farkındayım ama daha ne fotolar var bi bilseniz… Bunları kıyamadım artık elemeye.
Bi kısmını janti gözlüklerinin ardında ki dünya tatlısı insan “Mutfak Sırları” çekti. O olmasaydı napardım bilmiyorum pazartesi günü…
Pazartesi günü çok acayip bi şekilde başlayan reklam macerasının ilk günüydü. Ayak üstü uğradığım bi deneme çekiminden gelen iş teklifiyle, sabahın körü Taksimden kalkan servisle kendimizi önce Zekeriyaköyde, sonra Atatürk Arboretumunda bulduk. Bizim işimiz erken bitti, akşam üzeri döndük ama gece yarılarına kadar çekim sırası bekleyecek olan dünya kadar insan bıraktık ardımızda. Salı gününden itibaren hava durumunu göz önüne alırsak pazartesi bi nimetmiş bizim için. İliklerimize kadar ısındık, dağ ve orman havası çektik ciğerlerimizin en derinlerine. İstanbuldan bi hayli uzak olmasına rağmen yaşamak için öyle güzel yerlerki. Baharın geldiğini şehir içinde sadece hava ısındığında anlıyorsunuz ama oralarda her ağaç, her çim tanesi, her kuş, her çiçek size bas bas bağırıyor. İçim gitmedi desem yalan söylerim, evlerde, ortamda süperdi ama uzak işte, çok uzak hatta. Orada ki işimiz bittiğinde koloni halinde mekan değiştirip başka bi yere geçtik… Canlı ağaç müzesini keşfettik, reklam filmi nasıl çekiliri öğrendik, onca insan nasıl idare ediliri şaşkın gözlerle izledik. Çok harala gürele bi gündü, ne oldu, ne bitti hala anlayabilmiş değilim. Bakalım kesmezlerse görücez ne yapabilmişim ya da yapamamışım…
Pazar gününden kalma bahar-piknik havasını, pazartesi gününe de taşıyabilmiş olmanın verdiği hazzı çok çabuk yitirdim ama. Halbuki niyetimiz Atatürk Arboretumu’na daha sakin kafa gitmekti. Ne harika bi yermiş, ne huzurlu, ne dingin… Hafta sonları sadece üyelere açıkmış ama, dolayısı ile yalnızca h.içi ziyaret etme imkanı var. Yurdum insanını düşündükçe doğru bi karar gibi geliyor ama işte, bize de yazık… Umarım havalar bi an önce düzelirde en kısa zamanda yine gideriz. Bu arada tam çıkarken bi leylek sürüsü gördük havada… Bu ne demeeek? Bu sene çok gezicez demeek ;)

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Alışveriş-Stil kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sıradışı bi gün! için 12 cevap

 1. zeynep der ki:

  ben bu bol fotolu postlardan hiç ama hiç rahatsız değilim canım:)..fotoğraflar harika cennet gibi biyermiş zekeriyaköy, çok isterdim gitmeyi..

 2. sahika der ki:

  reklam yıldızı mı oldun canıım? hadi hayırlısı merakla bekliyorum :)

  • özlem der ki:

   @sahika; heheee :) bilemiyorum artık, beğenmeyip kesebilirlerde :P ben de merakla bekliyorum sorma, çok acayip bi deneyimdi…

 3. Ben de görülecek yerler listesine ekledim. Bu arada çekilen çalışmayı da merak etmedim değil. Umarım yüzünüzün bolca güldüğü neşeli çekimler yaparsınız bu sene.

 4. Tuğba Rakunt der ki:

  Ne güzel resimlerde gel :)artık reklamlarda mı göreceğiz sizi?maşallah merakla bekliyorum

 5. nalan der ki:

  ben de duydum başka bir yerde. hatta kankamla önümüzdeki hafta içi kaçma planımız var. hafta sonunu sadece üyelerine ayırmış olmaları son derece doğru. yurdum insanı mazallah !

 6. Aslı der ki:

  Gerçekten de haftasonu üyeler dışındakilere kapanması mantıklı olmuş, bıktım buralarda piknik yapmaya gidip katliam seyretmekten… Ailelerin kendi yaptıkları bir yana, ağaç mahvetmeye bayılan çocuklarına gülerek bakmaları felaket…

 7. stuven der ki:

  keyifli ve bol fotoğraflı bir gün olmuş:)

  blogunuza bö2010 da rastladım ve oyumu verdim. bol şans.

 8. haydins der ki:

  Merak etmekteydim burayı..Hafta sonu alabiliyorlarmış dışarıdan başka bir blogda daha okudum..Şansımı denesem diyorum bir hafta sonu :)

  • özlem der ki:

   @haydins; serpilcim valla görevli bize öyle söyledi, kapısında da koca bir uyarı. sadece üyeler e açıyoruz hafta sonu dedi. senelik 300 müş üyeliğide.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir