Bir garip hallerdeyim…

Bu aralar Can’ın büyümesine taktım kafayı. Onun büyümesi, bizim yaşlanmamız, zamanın bu kadar hızlı akıyor olması. Biliyorum çok sık yazıyorum bunu ama sadece Can değil aslında asıl mevzu. Şu an gözümün önünde büyümüş ve büyüyen onlarca çocuk olması. Yazlıktayım, bebekliğini bildiğim ama şimdi sevgilileriyle fingirdeşen veletler var her bi yanımda.

Mert kuzusu (aslında artık o bi dana) var mesela. Kendisi ilk göz ağrım olur. 17 yaşındaydım doğduğunda ve o şu an 13 yaşında (13 yaa). Bebecikti, elinden tutup gezdirirdim herkes benim zannederdi. Kendi çocuğumdan daha çok bana benziyor sıpa. Benden uzun, iri, kocaman bişi. Ve bana bildiğin arkadaş. Denize beraber gidiyoruz, yürüyüşe beraber çıkıyoruz, çocukları ona emanet ediyoruz. Sabah çıkıyor, akşam geliyor eve. Çok acayip!

Can, ortanca olan. O da büyüdü. Sarp’ın abisi oldu, yanlışlarının bekçisi. Benim vekilim güya. Ortadan kaybolduğum her an Nazi subayı gibi küçüğünün üzerine çöküyor. Koruyor, kolluyor, arada boğazını sıkıyor. Sokakta top oynuyor tanımadığı çocuklarla, kendi başına yüzüyor. Getir, götür işlerine artık o bakıyor, ıvır zıvır taşıyor apartmandan apartmana. Elimi tutmadan uyumayan sıpa, artık “çok sıcak biraz uzaklaşır mısın” diyor. En çok da bu uzaklaşmalar koyuyor. Öpmek isterken burun kıvırıyor, sarılmıyor eskisi gibi sıkım sıkım.

Allahtan bu işler için bir 3. var. Göbek adlarıyla meşhur kendisi. Haydut, Yelken (kulaklardan ötürü), Dozer!

Herkese kök söktürüyor. 13 yaşında, 5 yaşında, 30 yaşında farketmiyor, herkesin canına okuyor. Ama bir sevimli, bir kurnaz ki. Sarılıyor, sıkıyor, öpüyor. Büyüklerinden daha büyük, efelerin efesi bişi. Herkes söz dinliyor, bu süt danası dinlemiyor.

Bir de ben varım tabii ^^
Geçen gün annem 18 yaşında gibisin hala dedi, babam da tabii ben de 40’ım zaten deyiverdi. Bozuldum, 30 yaşında biri için fena sayılmam ama dedim. Babam oracıkta çöktü bildiğin, 30 musun sen diye?! Kapatalım bu yaş konusunu, bir daha açılmasın dedi. Benim için Mert’ in 13, Can’ ın abi olması nasıl bir şeyse, benim 30 onun da torun torba sahibi olması öyle birşey işte. (Katbekat fazlasıdır eminim)
Böyle işte… Şu an tatildeyim sananlar, nelerle uğraşıyorum görün. Öyle hep deniz, güneş, güllük gülistanlık değil ortalık. Acı da çekiyorum yani. Ha bir de güneş yanığım var kiii ^^

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Alışveriş-Stil kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir garip hallerdeyim… için 7 cevap

  1. allegrande der ki:

    peki ya benim seni hep bir abla sıcaklığında görmem. ama yaş olarak değil, duygu olarak. hem de benden sadece 1 yaş büyükken sen. ama buna da üzülme olur mu? :))))

  2. opulesi bezelye parmaklar :)

  3. Sinem der ki:

    sen böyle renkli ol,yaşın falan öemi yok valla benim için:))

  4. ashley der ki:

    ♥ çok talı bücürler :)) ,e bende doğru ok tamam 18 gibi değil en fazla 25-30 görünüyorsunuz ama yine de gençsiniz :) Mutlu haftasonları sevgiler Budapeşte’den.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir