Bi eve dönsem ^^

İstanbula yapılan 1 haftalık kaçamak sonrası yine döndük yazlığa. Burada çocukları sokağa salıp bir hayli araştırma, düşünme, düzenleme için vakit buldum. Pinterest’i keşfettim ve hatta hatmettim. Kışın yapacağım şeyleri planladım. Kendime yeni bir yol haritası çıkarttım. Zaman da yılbaşı arifesi yahut sonrası olmadığından pek umutluyum aldığım kararlardan ama hadi bakalım. Aldığım kararlardan şu an için bahsetmeyi reddediyorum :)) hepsi yapıldı diye işaretlenmeden olmaz :)
Ama bir tanesi var ki o konuda pek helecanlıyım ^^
Pişirmek…
Ara ara gelen bir mutfak merakım var benim. Gerçi herşey için böyle bir heves söz konusu bende. Kimi zaman fotoğraf, kimi zaman spor, kimi zaman alışveriş, dekorasyon, craft ya da yemek pişirmek şeklinde ortaya çıkıyor. İsterdim ki hepsini birden yapabilen o muhteşem insanlardan olabileyim. Mutfakta müthiş, tasarım zevki şahane, fotoğraf gözü fevkalade, süper kahraman bir anne, romantik komediler tadında bir eş, her daim bakımlı fit bir kadın olabileyim ama olmuyor, beceremiyorum. Birini yaparken biri ya da bir kaçı mutlaka ihmal ediliyor. Ben de bunu yediremiyorum kendime, ara ara hepsiyle uğraşayım diyorum ama böyle de bir yere varılmıyor. Bu sefer bir hayli hevesliyim ama hayırlısı bakalım.

Şimdi şu aşağıdakilere bir bakın da söyleyin bana insan yemek yapmayı nasıl sevmez :)

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Yemek kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bi eve dönsem ^^ için 6 cevap

 1. Ahu der ki:

  haklısın be Özlem, yapılması gereken bir sürü şey var kafada ama aynı anda hepsi olmuyor nedense, seneler sonra spor salonuna başladım mesela ben yoga falan hem içsel huzur, pilates vs. şekle girme derken mutfağı çok ihmal ettim ben, yaz mevsiminin etkisi ile bi hayli terkettim evin o küçük ama keyifli köşesini, ne çok severim aslında pişirmeyi, yemeyi, yedirmeyi…sonuna kadar destek sana, bi dön inşallah istediğin gibi olur herşey ;)
  mutlu bayramlar! ;)

 2. CafenoHut der ki:

  İşte şimdi düşüp bayılacağım… Hepsini yemek istiyorum, istisnasız hepsini… Gözüm döndü resmen…

 3. özlem der ki:

  @ahu; ahh ahu sen en azından bişi de sebat ettin. bak ne güzel işler çıkartıyorsun. bende sabit hiçbir şey yok hala. inşallah diyelim di mi, gerçek olsun dilediklerimiz inşallah :) sana da mutlu bayramlar ahucum mucux ;)

 4. özlem der ki:

  @cafe nohut; yemek yok, yemek yok :)) yapmak var!

 5. keşke o fotoğraflara hiç bakmasaydım, çok imreniyorum :( Kahve Dükkanı’ndan sevgiler…

 6. özlem der ki:

  @leyla; ben de imreniyorum. bende de durum farklı değil su an :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir