Valla dayanamayacağım artık!!!Hamile olmayı özledim, bebek kokusunu özledim, evdeki o neşeyi özledim.
Kalabalık aile olmak ne güzeldir, kendi kendine yetebilmek. Şenlikli sofralar, tatiller.
Evet zorlukları bunun kat be katı ama güzel be.
Arada gözümü karartıyorum ama can’ın bir sümüklü, bir huysuz, bir canavar halinde cayıyorum hemen. Ay bunların iki mislini istediğine emin misin diye! Bir de sağda solda etrafımda gördüğüm hamile mutlu kadınlar ve pür neşe kalabalık aileler olmasa aklımı karıştırmasa.
Gidesim bir köye yerleşesim bahçeli evde bir domates bir de çocuk büyütesim var.
Soul mama olmak değil niyetim yanlış anlaşılmasın öyle seri üretimden yana değilim pek, butik kalmak istiyorum daha çok. Ay anacım ama hayat zor ve karmaşık. Bıraksak herşeyi bir köye yerleşsek şöyle ılıman belki deniz kenarı gül gibi yaşar gideriz ama. Bunun okulu var, hastanesi var, ulaşımı var. İstanbulda öyle bir yere taşınayım desen dünya bir para.
Bak elin amerikalısına peş peşe doğuruyor. Park bahçe kaynıyor etraf, çocuk yardımı bilmemnesi, okullar devlet okulu, bahçeli evler gırla.
Jennifer Garner durduramıyor kendini 3. yolda.
Off ne güzel ya…

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Alışveriş-Stil kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Valla dayanamayacağım artık!!! için 10 cevap

 1. yihu, yalniz degilim. korpe anne olamam ragmen hemen pesi sira ikincisini yapsak ne güzel olur, diye dusunmekten kendimi alamiyorum. arada cok yas farki da olmaz, kardesini cok fazla da kiskanmaz kizim diyorum. bocuskom tek cocuk kalsin istemiyorum ama cekirdek halimizle iki cocuga birden nasl bakarim demekten de kendimi alamiyorum. gidiyorum, geliyorum, ne yapicam bilemiyorum :)

 2. ahh aynı düşünceler ;)

 3. diğdem ergün der ki:

  dediğin çok doğru valla:)
  30 yaşındayım, 2 senelik evliyim. daha yeni yeni bebek sahibi olmayı düşünmeye başladık hem de onu da şöyle düşünüyoruz, yok efendim eşim iş değiştirsin ona alışsın – değiştirdi- , ev kredisinin 1 senesi geçsin, bebek doğdun da son sene içinde olalım, yok ben yeni iş yerimde 1. yılımı devirmiş, izne hak kazanmış olayım.
  30 yaşındayım, 30
  kız kardeşim var, eşim tek kardeş ve her zaman kardeşi olsun istmeiş. ben 3 kardeş olmak isterdim. şimdi 3 çocuğum olsun istiyorum ama nasıl?
  şimdiden, daha bebek yola düşmemişken düşündüğüm şeylere bak; sağlık sigortası, doğum, hastahane, kim bakacak, bakıcı parası vs. vs.
  ben de istemez miyim, hiç takmadan düşünmeden, sevdiğim adamla bebek yapmak, üremek, sevgiyi çoğaltmak
  ama belki bizim memleketteki ekonomik ve sosyal koşullardan, belki kendi kişisel maddi durumumuz ve kariyer manyaklığımızdan, belki onların “şöhret” olmasından mıdır nedir duraksıyorum, önce biriktiriyorum ii bir yaşam sağlamak için, ardından korkuyorum birinciye verdijklerimi ikinciye vermez myim diye, iyice yaşlı olur muyum o zamana diye:)
  bu yüzden bazen hiç düşünmemek içinden geleni yapmak gerekiyor sanırım:=)

 4. tiryaki der ki:

  kalabalık aile tabi ki muhteşem.
  cocuğun kardeşi,ablası abisi olması..

  ama bu fotoğraflarını paylaştığın zatların hepsinin evinde ve hatta belki de sürekli yanlarında dolanan yardımcıları vardı.
  gece bn kere bebeğe kalkıyor mu? sosyal hayatı bırak,normal hayata dönmeleri 2-3 sene sürüyor mu? maddi kısım apayrı zaten. nasıl,çok motive ettim değil mi? :P

  şaka bi yana Allah hayırlısını versin,isteyene :)

 5. ceyda bural der ki:

  özlemm zamanı az kalmış bir hamile olarak nasıl doğurucam korkum tavan yaparken bilemiyorum
  deneyimli olmanın verdiği rahatlıkla istiyorsun belkı sonra bende isticem bilemiyorum

  ama ben canla sizi çok seviyorum anne oğul öyle güzelsiniz ki, inşallah sizin gibi oluruz bi de :)

 6. Hüsnüzan der ki:

  Biri 6 diğeri 1.5 yaşında iki oğlum var.Aynı şeyleri bende hergün düşünüyorum canım.Ama yeterli anne olabilmek için üçüncüyü düşünmüyorum

 7. zeynep der ki:

  :-))

  her kentli çalışan kadının hayali bunlar. aynı şeyleri düşlüyor olmamız da bir tesadüf değil üstelik. çok şey de istemiyoruz aslına bakarsan ama hepimiz aynı çıkmazın etrafında aynı soruları sorup cevap alamadan günü güne bağlıyoruz.

 8. bu kadar olur ! al benden de o kadar, ama senin bir tane var sanırım, benim hiç yok ve o saydıklarının hepsini o kadar çok istiyorum ki…. uykusuzluğuna, mızmızlığına tahammül ederim, yeterki olsun.

  Kahve Dükkanı

 9. Sebla der ki:

  Özlem ne güzel anlatmışsın! Henüz anne adayıyım ama ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Keşke ülkemizde herşey daha kolay olsaydı…

 10. a. gizem der ki:

  ne güzel yazmışsın özlemcim :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir