Mazeretim var asabiyim ben!?

20120111-175136.jpg

Şu küçücük boyuyla her gün sabahın köründe okula gidiyor adam gibi. Bazen söyleniyor “bu serviste hiç gec kalmıyor yeaa” diye. Kıyamam! Bazen sana adam gibi davranıyor ve öyle davranmanı bekliyorum ya halbuki ne miniksin daha.
Geçen gün bir yerde okudum hani deriz ya “ay benim cocuğum beni hiç üzmez” peki ya biz? Onlar da bizim için aynı şeyi söylerler mi acaba?
Annem babam beni hiç üzmez. Ben ne zaman oyun oynamak istersem oynarlar benimle. Ya da canım bişi yapmak istemediğinde anlayışla karşılarlar. Hiç sanmıyorum hani anne-babayız ya en doğrusunu biz biliyoruz, onun iyiliğini istiyoruz ya bizim yaptığımız hersey mübah sanki. Değil iste!
Bunu öğrendiğimden beri ebeveyn olmak daha uğraş gerektirir oldu. Ha her zaman doğru şeyi yapamıyorum o ayrı.
Ama çaba sarfediyorum.
Hayat da bundan ibaret değil mi zaten?

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Gez - Toz kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Mazeretim var asabiyim ben!? için 12 cevap

 1. demet der ki:

  çok derinlere inidiğimde öyle korkuyorum ki anne olmaktan sanki hep bişiler eksik kalıyomuş gibi geliyor hep yanlış davranacakmışım gibi…

  • özlem der ki:

   o his hiç bitmiyor herhalde. Ne yazık ki azıcık da olsa bir vicdan azabı olacak. Anne baba olmak böyle birşey sanırım :)

 2. Sheena der ki:

  Dun, o kadar uzdum ki kizimi.. Bugun bunu okuyunca cektigim vicdan azabi daha da artti. Cocugum olmadan once hep “kopeklerimin hakki helal midir acaba bana?” diye dusunurken simdi uzerime bir de bebegimin hakki eklendi, umarim dun yasananlari hatirlamaz omru boyunca diye bir dilegim var.

  • özlem der ki:

   öyle düşünme biz de insanız, hata yapmamız kadar doğla bişi yok. telafi edersin, onları mutlu etmek o kadar kolay ki :)

 3. Çigdem der ki:

  Aile olmak, anne olmak, baba olmak çok zor iş…Ama bir o kadar da güzel ve özel…Oğluşunuzu öper, size de selam ederim:)

 4. Smilena der ki:

  Aynen öyle….kuzu çok şeker.anasınıfına mi gidiyor.benim ufaklık ta her gün güle oynaya gidiyor.bir de okul dönüşü okulda yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatmazlar mı :))

 5. guzunkizi der ki:

  Doğru,yanlış hep kişiden kişiye değişiyor.Sizinle çocuğunuzun doğru ve yanlışları da değişken olduğu noktalar vardır mutlaka.Ama çaba emek ne varsa yaptığınız bunu bu yürekten yapıyorsanız inanın sizi cok cok iyi anlıyorlardır ve memnunlardır:)

 6. mavi ruyam der ki:

  çok tatli yaa Allah bagislasin :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir